Czy to Intuicja czy Ego?

intuicja czy ego

Kiedy byłaś dzieckiem, może nastolatką albo może byłaś już pełnoletnią dziewczyną, miałaś jakiś plan na siebie.  Może chciałaś być piosenkarką, a może modelką. W przyziemnych planach miałaś nadzieję zostać nauczycielką. Przeznaczenie… Czy te marzenia były twoim przeznaczeniem? Niekonieczne. Kiedy dorastasz masz pełno różnych pomysłów na siebie i zmieniasz zdanie, a Twoja przyszłość przybiera różne formy. Intuicja pomaga w odnalezieniu swojej drogi. Doświadczasz czasami takich sytuacji, kiedy masz wrażenie, że to właśnie TO. Właśnie tym mogłabyś się zajmować, TO właśnie mogłabyś rozbić, to jest TO itp. Wiesz, o co mi chodzi? To właśnie taki głos intuicji.

Twoje marzenia jakiekolwiek by nie były, zawsze mają możliwość się zrealizować. Wszystko zależy od Ciebie. A jeśli nie wszystko, to znaczna część. Bywa, że szukasz swojej drogi i miotasz się jak w labiryncie, ponieważ dookoła mnóstwo pomysłów na życie, mnóstwo porad, jaki i gdzie. Pełno bodźców dociera do Ciebie i sama w końcu nie wiesz, co wybrać i w jakim iść kierunku.

Jak rozpoznać czy to, co chcesz robić jest Twoim przeznaczeniem czy tylko głosem Twojego Ego?

intuicja czy ego

Jaka jest różnica miedzy Ego a Duszą?

Ego- myśli

         Dusza- wie        

Ego- myśli

Kiedy Twoje marzenia podyktowane są Ego, najczęściej masz obawy czy Ci się uda. Zastanawiasz się skąd weźmiesz pieniądze, skąd weźmiesz lokal i masz mnóstwo różnych obaw. Wydawałoby się, że są to pytania iście realne, które należałoby wziąć pod uwagę realizując swoje marzenia. Przeszkody sama tworzysz w swojej głowie i często to właśnie one tworzą schody, które czasami są dla ciebie nie do przejścia. Lęk przed wychodzeniem ze strefy komfortu odbiera Ci odwagę i w końcu Cię zniechęca.

Realizując swoje marzenia z pozycji Ego, to takie jakby realne stąpanie po ziemi. Wszystkie pomysły i emocje podyktowane są z głowy. Doznajesz uczucia strachu, a tworząc negatywne obrazy skupiasz się na nich i przyciągasz ich więcej do siebie.

intuicja czy ego

Dusza- wie

Kiedy Twoje marzenia kreujesz z pozycji intuicji, duszy… najczęściej dzieje się magia. Możesz mi nie wierzyć, ale nagle tworzą się jakieś korzystne sytuacje pod względem pieniędzy. Nie, nie chodzi mi o to, że wygrasz w lotto milion. Raczej mam na myśli np. kursy po niższej cenie, albo pojawiają się okazje wynajęcia sali, albo zupełni coś innego. Coś, co potrzebujesz, ale nie stać Cię w tym momencie, albo nie wiesz skąd to wziąć.

Nie zaprzątasz sobie głowy obawami, bo czujesz w swoim sercu, że wszystko będzie dobrze. Nawet, kiedy coś pójdzie nie tak, Ty wiesz, że to lekcja dla Ciebie, którą musisz przerobić. Krótko pisząc, Wszechświat stwarza Ci różne sytuacje, aby Twój plan mógł się powieść.

Często masz wrażenie, że dzieją się cuda. Wystarczy tylko być otwartą na znaki i pielęgnować swój pozytywny stan. Pojawiają się zupełnie nowe i nieoczekiwane możliwości. Czujesz spokój i jesteś cierpliwa, bo wielkie rzeczy wymagają czasu. Nic nie dzieje się w jeden dzień. Twoja intuicja podpowiada Ci swoim cichym głosikiem, co warto zrobić, w którą stronę iść. Słuchaj swojej intuicji. Chciej ją usłyszeć.

Jak usłyszeć intuicję?

Żeby usłyszeć głos swojej intuicji należy poświęcić jej trochę czasu w ciszy, czyli warto medytować. Trzeba skupić się na swoim sercu i zapytać, czego mu potrzeba. Ważnym punktem łączenia się ze swoją intuicją jest odpuszczenie kontroli. Całkowicie trzeba zaufać i pielęgnować pozytywny obraz realizacji Twoich marzeń.

Pozytywne, przyciąga pozytywne

Nie zapominaj o tym. Każda Twoja myśl i słowo kształtują twoją przyszłość tu i teraz. Więc wiesz, co masz robić? Myśl pozytywnie!

intuicja czy ego

Intuicja- to głos serca

Ego- to głos rozumu

Jeżeli ten wpis jest dla Ciebie wartościowy, proszę zostaw komentarz i udostępnij go, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję 🙂

2 thoughts on “Czy to Intuicja czy Ego?”

  1. Dziekuje, bardzo ciekawy tekst. We mnie toczyla sie ostatnio ostra walka miedzy ego a intuicja,ten artykul to poteierdzil,pozdrawiam

    1. I co wygrało? Czasem ciężko jest usłyszeć głos intuicji ale zawsze warto próbować.
      Pozdrawiam ciepło
      Agnieszka ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Discover more from Agnes May Life

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Scroll to Top