3 kroki do szczęścia

trzy kroki do szczęścia

Wybrałam dziś dla siebie kartę tarota oraz kartę z Przesłań księżycowych. Trzy kroki do szczęścia, aby przestać się bać, by być sobą i otworzyć swoje serce na więcej piękna i dobra wokół. Karta tarota to Gwiazda, sięgaj wysoko i nie bój się mieć śmiałych marzeń. Przestań odkładać na potem i na kiedyś. Tylko będąc sobą, masz możliwość najpiękniejszej przygody, jaką jest Życie.

Bądź taka, jaka jesteś teraz

Nie, kiedy coś zrobisz

Nie, kiedy coś zmienisz

Bądź teraz

Nie, kiedy będziesz

Tak brzmi moje dzisiejsze przesłanie księżycowe. Kocham być sobą i staram się ufać, że każdy dzień jest po coś. Każdy dzień, dzieje się dla mojego oraz Twojego najwyższego dobra. Przestań odkładać na potem siebie, nie musisz, a nawet nie powinnaś.

Dużo medytuję, często łączę się z moja duszą, ze źródłem i przyjmuję informacje, jakie płyną. Właśnie temat tego wpisu, przyszedł do mnie któregoś dnia -Trzy kroki do szczęścia… Wspaniale, pomyślałam i odłożyłam na chwilę ten temat. Dzisiaj czuję, że jest odpowiedni dzień, aby właśnie napisać jakie według mnie są trzy kroki do szczęścia.

Podczas sesji, jakie prowadzę, spotykam się ze wspaniałymi kobietami. I każda z nich pragnie być szczęśliwa, odzyskać spokój w życiu i zacząć żyć! To oczywiście jest proces i nie trwa chwilunię, ale każda chwila – jeśli trwamy w zaufaniu w tej zmianie, przybliża do szczęścia, spokoju i miłości.

Jakie więc są te magiczne trzy kroki do szczęścia?

Pokochaj siebie

Uwierz mi, to działa! Ale jak to zrobić? Wiem, nauczono nas kobiety, że powinnyśmy poświęcać siebie, nasze pragnienia, prawa, czas dla siebie. I niema tu winnych więc ich nie szukaj. Zamiast tego, zacznij wychodzić z tych wszystkich zakleszczeń i ograniczeń. Naucz się dbania o siebie, wygospodaruj czas dla siebie i rób więcej tego, co sprawia, że się śmiejesz, że chcesz tańczyć, śpiewać.

Zacznij wracać do swojej mocy, którą masz. Niestety, przez te wszystkie lata, kobiety przestały o niej pamiętać. Przestały zwracać na nią uwagę. A to właśnie bycie w swojej mocy, pozwala kruszyć mury obojętności, samotności i smutku.

Niezależnie w jakiej jesteś sytuacji w życiu, zawsze szukaj tego, co dobrego możesz z tej sytuacji wziąć dla siebie. Co ta sytuacja Ci przynosi, do czego Cię zachęca. W ten sposób nie będziesz nadawała jeszcze większej mocy trudnościom, jakie w niej czekają. Myśląc w inny sposób, będziesz budowała swoją moc tworzenia inaczej. Zaczniesz dostrzegać możliwości, a nie tylko przeszkody.

Kiedy Twoja energia zacznie się zmieniać, zaczną zmieniać się również ludzie wokół Ciebie. Na takich, którzy będą Cie wspierali i zachęcali do otwierania się po więcej w życiu. Pokochaj siebie i stawiaj granice z miłością, ale i stanowczością. Bo kiedy kochasz siebie, nie pozwalasz siebie krzywdzić i sama dla siebie jesteś łagodniejsza.

Nie trzeba spełniać oczekiwań i realizować schematów, które zamiast lekkości, przynoszą ciemne chmury. Przestań być taka i taka, zacznij być sobą. Może nie wszystkim będzie się to podobało, ale to są właśnie takie pierwsze kroki, które trzeba postawić i wyjść do siebie.

Jakbyś teraz zamknęła oczy i wyobraziła sobie siebie, to jaka byś była? Jaka jesteś? Jak wyglądasz i co robisz? Gdzie jesteś i z kim? Pamiętaj, że jeśli możesz sobie coś wyobrazić, to możesz to również osiągnąć. Nigdy nie wątp w siebie! Nigdy.

Wpadnij koniecznie na moje warsztaty, doświadczysz tam tego wszystkiego o czym piszę i jeszcze więcej. Każdy warsztat jest inny i żadnego z nich nie można opisać słowami! Tyle się tam dzieje niesamowitych transformacji, powrotów, radości, łez i wspaniałej kobiecej energii.

Razem możemy dać sobie o wiele więcej, niż gdy jesteśmy osobno

Odpuść

Trzy kroki do szczęścia nie mogą być bez tego, co często bywa najtrudniejsze, ale nie niemożliwe! Odpuść! Przeszłość, wszelkie trudne historie, ludzi i wspomnienia ciężkich dni. Nie chodzi o to, żeby zapomnieć, ale żeby zmienić to wszystko w Twoją siłę. Siłę z doświadczeń i lekcji, jakie wydarzyły się dla Ciebie. Zamiast rozpamiętywać, szukać winnych, wciąż powracać, zacznij szukać, co dobrego wynikło dla Ciebie z tej sytuacji – mimo wszystko! Czego się nauczyłaś i jak inaczej powinnaś teraz wybierać.

Odpuść wszystkie żale, złość, gniew i … wybacz. Nie pielęgnuj w sobie poczucia bycia ofiarą. Nie pielęgnuj w sobie poczucia winy, krzywdy czy kary. Kiedy jesteś w tych energiach, one cały czas wpływają na twoje życie, na tu i teraz, na Twoją przyszłość. Rozumiem, że może to być trudne bo sama byłam w takim miejscu. Rozumiem, na sesje przychodzą do mnie kobiety zdradzone, po związkach w przemocy, kobiety samotne. Przychodzą do mnie kobiety, które szukają i pragną być wolne od emocji, które nie pozwalają im na tą wolność i radość z życia. Wszystko to się zmienia i nawet po jednej sesji, zachodzą już piękne zmiany. Jednak jedna sesja nie zmieni całego Twojego życia, ale pomoże Ci odzyskać spokój, poczuć więcej radości i lekkości w sobie.

Wybacz innym ludziom i wybacz przede wszystkim sobie. Wybaczenie nie jest usprawiedliwianiem, jest możliwością uwolnienia siebie z poczucia bycia ofiarą, z poczucia winy, kary

. To proces, dzięki któremu zaczniesz myśleć przyszłościowo i na przyszłość się otworzysz, zamykając drzwi przeszłości za sobą. Tak, to wspaniałe procesy, po których przychodzi ogromna ulga i uczucie wolności, jakby z Twojego serca spadł ogromny głaz. Wiem o czym mówię, bo sama przechodziłam przez te procesy niejednokrotnie.

Odpuść sprawy, na które nie masz wpływu. Nie trzymaj ich, nie pielęgnuj i nie nadawaj im mocy. Wiem, że może krwawi Twojej serce ale to jest jedyna możliwość, aby zacząć żyć i tworzyć swoją przyszłość bez powielania w niej przeszłości.

Przeszłość jest za Tobą, przyszłość tworzysz dzisiaj

Wdzięczność

Doceniaj siebie i wytrwałość, z jaką idziesz przez życie, mimo trudności jakie spotykasz. Zacznij od samego rana, jak tylko otworzysz oczy. Podziękuj za dar życia i za swoje ciało. Podziękuj za wszystko, co masz. Pamiętaj, że wszystko jest ważne, i pieniądze, i miłość, i jedzenie, i ubrania, i zdrowie.

Zasługujesz, aby żyć w pełnej obfitości i aby z otwartym sercem sięgać po  więcej. Czy jest w tym jakiś haczyk? Tak, jest! Obfitość, to wszystko, co tworzysz swoim słowem, myślami oraz tym, w co wierzysz. Dlatego tak ważne jest, aby zwracać uwagę na swoje słowa i na to, czym siebie karmisz, ponieważ właśnie tego będziesz miała więcej.

Im więcej wdzięczności w twoim życiu, tym więcej powodów do wdzięczności

Trzy kroki do szczęścia i wdzięczność, jest jednym z nich. Wdzięczność sprawia, że Twoja uwaga wędruje w kierunku obfitości, piękna, miłości, dobrostanu. A za uwagą podąża energia i przyciąga do nas więcej tego, na co zwracamy uwagę. Ciało karmimy jedzeniem, dbaniem fizycznie o jego stan. Dusze karmimy m.in. wdzięcznością, to taki balsam, który odżywia i ładuje pozytywną energią.

Wdzięczność ma też swoje skutki uboczne – miłość, radość, lekkość, szczęście… Jeśli właśnie tego szukasz i pragniesz w swoim życiu, to jest właśnie ta droga. O tym, jak zacząć wdzięczność, przeczytasz w innym wpisie. Chcę Ci powiedzieć, że wdzięczność, to zawsze dobra droga, która prowadzi przez życie i pozwala dostrzegać, jak wiele już masz, jak wiele już przeszłaś i czemu dałaś radę. To szlaki pod górę, ale i piękne błękitne niebo i spokój w sercu.

Niech wdzięczność stanie się twoim nawykiem, który będziesz praktykowała każdego dnia. Bo tylko codzienna praktyka, przyniesie efekty na całe życie. W innym wpisie przeczytasz, jak zacząć praktykować wdzieczność.

Trzy kroki do szczęścia i każdy z nich zależy od Ciebie i należy do Ciebie. Tylko Ty możesz je wybrać lub przejść obok nich obojętnie. Tak, to codzienna praca i  wiem, że na początku może być trochę trudno, ale warto się ich podjąć i tylko od Ciebie zależy czy w nich wytrwasz. Zależy, co jest dla Ciebie ważniejsze, nowe życie, zmiana. Czy to, co masz i w czym teraz jesteś. Nie ma złego czy dobrego wyboru. Jest tylko wybór, który zaprowadzi Cię tam, gdzie wybrałaś dotrzeć.    

Trzy kroki do szczęścia, tylko czy może, aż trzy…?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Discover more from Agnes May Life

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Scroll to Top