Dziś, czas przestać akceptować to, co Ci nie pasuje!

dziś przestaję akceptować

Wiem oczywiście, łatwo mi napisać i łatwo powiedzieć, że właśnie akurat dziś. Masz rację.  Jednak będę trzymała się swojego zdania, że każdy z nas, Ty także dajesz przyzwolenie na to wszystko, co spotykasz na swojej drodze.  Nawet powiem więcej, sama przyciągasz różne sytuacje, których nie chcesz. Właściwie możesz zrobić wszystko i nic zarazem.  Możesz wszystko zmienić. Jedyne, czego nie możesz to, zmusić do miłości. Zmusić kogoś, aby Cię pokochał.

Nigdy nie trzymaj na siłę tego, co chce odejść. Czasami lepiej jest zrobić miejsce na nowe, przy których oddychać będziesz spokojnie

Nie trzymaj ludzi, sytuacji, przeszłości, których czas minął. Może jest Ci ciężko zaakceptować ten fakt. Rozumiem, że strach przed życiem w pojedynkę, strach przed urządzaniem na nowo swojego życia, może powodować stres i hamować Cię w pierwszym kroku dla siebie.

Pierwszy krok, najtrudniejszy

Często, kiedy koczy się związek nie widzisz już dla siebie żadnej szansy i żadnej nadziei na cokolwiek. A gdybyś spróbowała spojrzeć na to z innej strony i bądź w tym patrzeniu szczera ze sobą jak nigdy dotąd.

dziś przestaję akceptować

Tak, jest mi cholernie przykro i czują ogromny żal, ogromny zawód i czuję się tak bardzo skrzywdzona.  Jednak, kiedy patrzę na to z innej strony widzę, że to nie było szczęśliwe życie, że to nie był szczęśliwy związek, że dusiłam się w tym wszystkim tak długi czas… To nie było dla mnie dobre, choć chciałam w to wierzyć i nawet prawie mi się udało. Boję się, bo nie wiem jak sobie teraz poradzę. Boję się, co powiedzą ludzie. Jak teraz będzie wyglądało moje życie?

To nie było dla mnie dobre. Właściwie dobrze, że się skończyło, dzięki temu dziś mogę znowu oddychać i uśmiechnąć się do siebie. Może jeszcze nieśmiało, ale jutro? Jestem silna, przecież miałam na tyle siły, aby przetrwać to wszystko. Czasami nie było łatwo, czasami było nawet bardzo trudno. Otrę jeszcze tą jedną łzę… Potrzebuję zebrać myśli. Tak bardzo chcę, aby ktoś mnie przytulił… Przecież nie jestem sama, chociaż takie właśnie mam myśli.

Czas jest moim przyjacielem. Chociaż nie wyleczy moich ran, to pozwoli mi z każdym kolejnym dniem zapomnieć.

Wdycham Odwagę, wydycham lęk…

Dobrze już, jest dobrze

Czas i spokój jest Twoim przyjacielem. Nie warto przyjmować za prawdę słów od ludzi, którzy widzą w Tobie tylko garść skłębionych słów krytyki i karmią Cię kolejnymi bzdurami o tym, jak sobie niszczysz życie, życząc Ci również ze złością, że nie zbudujesz nic trwałego. Bywa często, że kiedy jesteś posłuszna i robisz wszystko, czego sobie życzą jest ok. A kiedy zaczynasz głośno mówić o tym, co Cię boli i masz swoje zdanie, zarzucają Ci niewdzięczność i brak pokory. Tworzysz w głowie kłęby szarych myśli.

moja wina

Dziś jest pierwszym dniem mojego nowego życia. Od dziś będę wierzyła w siebie i zaufam sobie. Wiem, że z krzykiem, złością i agresją nie będę mogła pójść do przodu, dlatego spokój jest moim przyjacielem. Często oddycham i zapraszam go więcej do mojego życia. Rozumiem już mój świat i błędy ludzi. Wiem, że nie chcieli dla mnie źle i zrobili dla mnie to, czego sami zostali nauczeni. Może nie potrafili inaczej. Ja jednak chcę czegoś więcej. Dzięki tej sytuacji zrozumiałam, że zasługuję na coś więcej.  Przestaję się bać prosić o więcej. Wszechświat mnie wspiera na każdym kroku.

Od dziś pozwalam sobie dostrzegać każdy dobry drobiazg, z jakiego składa się życie. Od dziś pozwalam sobie dostrzegać w sobie delikatną i silną kobietę. Kobietę, w której jest moc i siła do tego, aby podniosła głowę i spojrzała w swoje odbicie w lustrze. Przestaję się bać. Od dziś tworzę swoje szczęście na swój własny sposób.

Napełniasz się tym, czemu poświęcasz swoją uwagę

Właśnie dziś

Życie jest proste. Dziś jest dziś i tak bardzo zależy od Ciebie. Dziś zaczynasz tworzyć swoją przyszłość. Co zasiejesz, to zbierzesz jutro, za miesiąc czy rok. Ale kiedy będziesz dbała o siebie, jak o najpiękniejszy ogród za czas jakiś zachwycisz samą siebie.

powody do szczęścia

Mam prawo by żyć i cieszyć się z każdego nowego dnia. Wszystko, czego potrzebuję mam w sobie. Dziś właśnie to znalazłam. Może będę potrzebowała czasu i spokoju, aby to wszystko sobie poukładać, ale dam radę. Bez balastu, jaki dźwigałam na swoich plecach, mam więcej radości w swoim sercu. Zacznę od szacunku do samej siebie, bo gdzieś zgubiłam go po drodze. Wiary w siebie nauczę się w trakcie tej podróży do samej siebie. Dziś odważnie i z radością patrzę w swoją przyszłość.

Jestem mądra. Jestem miła. Jestem ważna.

Jeżeli się z tym zgadzasz, proszę zostaw komentarz i udostępnij wpis, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję ?

4 thoughts on “Dziś, czas przestać akceptować to, co Ci nie pasuje!”

  1. Agnieszka Zagor

   Każdy myślę, znajdzie trochę siebie w tym wpisie. Najważniejsze,to wyjść ponad to.
   Pozdrawiam ciepło
   Agnieszka

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top