Jak zmienić życie i jak przejść przez zmianę

Myślę, że sporo ludzi nie zastanawia się nawet nad tym. Żyją z dnia na dzień i nie dostrzegają, jak w ich życiu jest mało życia. Jak w ich życiu, jest mało ich samych. Ale skoro to czytasz, to widocznie zatrzymałaś się w pewnym momencie i dostrzegłaś, że coś nie jest ok. Czujesz, że chcesz zmienić swoje życie i możliwe, że zadajesz sobie pytanie: Jak zmienić życie? Jak to zrobić i wytrwać? Co konkretnie robić? Jeśli tak, to jesteś w dobrym miejscu.

Na sesje przychodzą do mnie różne kobiety i jedno, co je wszystkie łączy, to pragnienie zmiany. Czasami pytają mnie jak zmienić życie i jak sobie radzić po sesjach. Czy można zmienić życie w kilka dni? Jestem zwolenniczką prostych metod i regularności. Bo tylko wytrwałość, przynosi największe efekty, ale do rzeczy.

Czy Decyzja = Chcę?

Często przytaczam metodę 3 razy D : decyzja, działanie i dążenie konsekwentne do celu. Dziś nie będę jednak  o tym pisała, choć od decyzji zacznę, bo to ona jest początkiem wszystkiego. Nie musisz na początku wiedzieć jak zmienić życie. Ważna jest decyzja i Twoje Chcę. Twoje chcę zmiany musi być silniejsze od chcę pozostać z tym, co mam, w czym obecnie jestem.

To tak, jakby maratończyka zapytać, czy chce dobiec do mety. I zobacz, on zanim wystartuje w biegu, przygotowuje  się do niego każdego dnia. Dba o szczegóły, dietę, ciało, formę itp. Podobnie jest, gdy chcesz zmienić życie. Też musisz się do tego przygotować, czuć tą gotowość i Twoje CHCĘ musi być mocne. Musisz wziąć odpowiedzialność za swoje wybory i się ich trzymać.

Więc czy czujesz swoje CHCĘ? Jakie ono jest?  Gdzie je czujesz? Gdy pomyślisz o zmianie, jak się wtedy czujesz?

Sporo ludzi kończy swoją zmianę, zanim ją naprawdę zaczną. Dlaczego? Najczęściej z lenistwa i wymówek o brak czasu. A czas i tak upłynie, a życie razem z czasem.

Wybór jest wyborem. Chcę jest pragnieniem i właśnie to pragnienie będzie prowadziło Ciebie w zmianie. Dlatego, im większe, mocniejsze Pragnienie – Chcę, tym odnajdziesz w sobie więcej wytrwałości i odwagi, aby poszerzać swoja strefę komfortu by uwalniać kolejne sfery życia i emocji.

Nie wiem czy byłaś kiedykolwiek na diecie? Jak szybko zrezygnowałaś lub wytrwałaś? No właśnie, sukces diety również zależy od Twojego Chcę schudnąć lub wracam do tego, co mam.

Wskazówki, co i jak

Spotkałam się z kobietami, które brały  udział w terapiach, ale nie uzyskały efektów. Wręcz przeciwnie, były oceniane za brak działania i efektów. A tak naprawdę nie otrzymały wskazówek, co mają robić i jak mają działać. Co robić po przebudzeniu, w ciągu dnia i wieczorem. Nie wiedziały co robić żeby zmienić życie.

Podczas sesji m.in. kieruję się prostotą, daję proste wskazówki, które działają np.: praktyka wdzięczności, medytacje, oddechy, ćwiczenia pisemne, dbanie o siebie itp. Banał? A czy robisz to wszystko? Czy dbasz o swoją dietę mentalną, ciało i dobre samopoczucie? Często nawet nie wiesz, co tak naprawdę lubisz, co lubi Twoje ciało?

Każda z tych praktyk, stosowana regularnie, przynosi efekty w czasie. Tak, w czasie. Nie oczekuj zmiany w jeden dzień, dwa, w tydzień. To czasami mozolna, ale przyjemna praca, podczas której wchodzisz stopień po stopniu do góry na sam szczyt. I choć szczyt jest wysoko, czasami mówię Ci żebyś spojrzała wstecz. Chcę żebyś zobaczyła, ile już zrobiłaś przez ten czas dla siebie.

No i jeszcze jedna ważna sprawa, docenianie siebie. To mega ważne! Widzę jednak, że kobiety mają problem z docenianiem siebie. Mają trudność z chwaleniem swoich zasług i osiągnięć. Czas to zmienić, dlatego też na moich SM, zawsze pytam za co doceniasz siebie. Bo kiedy odkrywasz, że jednak coś zrobiłaś na plus dla siebie widzisz, że jednak jest lepiej.

Trudne momenty przychodzą

Czy wiesz, jak chcesz życ, jaka chcesz być? Odpowiedz sobie na to pytanie i napisz w zeszycie scenariusz swojego życia. Wizja tego, czego pragniesz będzie podnosiła Cię, kiedy upadniesz. Ma wspaniała klientkę, wręcz cudowną kobietę. Podczas sesji przy uwalnianiu emocji, zobaczyłam ją w pięknej pomarańczowej marynarce, białym t-shirt, dżinsach, stała z twarzą wystawioną ku  słońcu. Radosna, uśmiechnięta, wolna i szczęśliwa. Wyglądała pięknie! Ta wizja oraz jej mocne pragnienie zmiany życia, trzyma ją, kiedy przychodzą trudne dni.

Bo trudne momenty będą się pojawiały i to jest ok. Pamiętaj, że po nich zawsze przyjdą te lepsze chwile. Życie jest życiem, więc jeśli pragniesz zmienić życie, daj sobie przestrzeń na te trudniejsze momenty i zmień do nich podejście. Zaakceptuj je i nie wchodź w nie głębiej, niż to konieczne. Zobaczysz, że taka zmiana, przyniesie Ci więcej lekkości w życiu.

Wytrwałość i zgoda na potknięcia

Zdecydowanie wytrwałość, to klucz!  Wszystko, co napisałam wyżej, przyniesie Ci więcej lekkości. Nie zapominaj jeszcze o tym, żebyś dała sobie prawo do pomyłek i słabości. Bądź dla siebie wyrozumiała i łagodna w drodze do zmiany swojego życia. Każdy z nas popełnia błędy i to jest ok, pod warunkiem, że wyciągamy z nich wnioski i nie wchodzimy w nie kolejny raz. A jeśli przydarzy Ci się kolejna taka sytuacja, pamiętaj  że wchodzisz z nią z większą mądrością. Nie bądź zła na siebie. Widocznie musisz ta lekcję przerobić jeszcze raz.

Jeżeli pragniesz zmienić swoje życie i chcesz przejść przez ten proces ze mną, to zobacz sesje Uwalnianie emocji.

Możesz też zacząć od bezpłatnych medytacji na Youtube lub medytacji w moim sklepie.

A jeśli czujesz, że wolisz popracować z e-bookiem, to Twoje niebo zawsze masz w sobie, będzie dla Ciebie ok.

Niech się dzieje pięknie i najpiękniej

Do zobaczenia gdzieś w przestrzeni serca

Agnes may Life

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Discover more from Agnes May Life

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Scroll to Top